GENEL AÇIKLAMA

VOX AC30, 1960'ların klasik İngiliz sesine güç vererek yılladır ikon olmayı sürdürmüş bir kombo amfidir. Klasik AC30'un tasarımına bağlı kalınarak üretilen AC30C2, günümüzde ihtiyaç duyulan özellikler de eklenerek VOX'un tarihindeki en iyi AC30 tasarımı olmaya aday gösterilmiştir.

İki kanalı vardır: Normal ve Top Boost. Her kanalın kendi Volume kontrolu bulunmaktadır ve Top Boost kanalı interaktif Treble ve Bass ton kontrollarına sahiptir. Her iki kanal da Master bölümündeki Tone Cut ve Volume kontrollarına bağlıdır. Tone Cut kontrolu preamptan çok power olarak çalışarak tonu şekillendirir. Master Volume kontrolu her kanalın ayrı ayrı ses düzeyleriyle çalışarak doğru miktarda gain oluşturulmasını sağlar.

Klasik VOX tremolo efekti kullanılarak amfinin sesi daha tatlı bir hale getirilebilir. İstediğiniz sesi elde etmenizi kolaylaştırmak için hız ve derinlik ayarlanabilir. Sese genişlik katmak üzere ayrıca Spring Reverb bulundurmaktadır. AC30C2, ayrıca Reverb bölümünde ek ton kontrolları bulundurmaktadır. Tüm Custom serisi amfiler gibi VOX VFS-2 ayak svici kullanılabilir, sviçle Reverb ve Tremolo efektlerini çalmaya devam edilirken açılıp kapatılabilir. Ayrıca favori efektlerin sese eklenebilmesi için effects loop vardır. Gerçek "Bypass" svici tüm efekt loop'unu devre dışına alabilir.

3 adet 12AX7 preamp tube ve 4 x EL84 tube 30 Watt'lık güç verir. 12"'lik iki Celestion G12M Greenback hoparlörü bulunmaktadır. Custom serisinin tüm modelleri gibi, harici hoparlör kabinini çalıştırmak için 8/16 ohm'ye ayarlanabilir bir çıkış jakı vardır. Ayrıca 2. ek hoparlör jakı ile dahili hoparlörler yanında 16 ohm kabin kullanılarak daha dolgun ses elde edilebilir.

ÖZELLİKLER

Boyutlar: 702 x 265 x 556 mm.

Ağırlık: 32.2kg.

Çıkış gücü: 16 Ohms içine 30Watt RMS

Hoparlör: 2 x 12" 8 ohm Celestion G12M Greenback

Girişler: Normal input jakı (high ve low), Top Boost input jakı (high ve low), FX RETURN jakı, Footswitch jakı

Çıkışlar: External loudspeaker jakı, Extension loudspeaker jakı, FX SEND jakı

Seçenekler: VFS2A ayak svici

KLAVUZLAR & DESTEK


VIDEO

facebook twitter youtube instagram
Copyright © 2015 Can Elektronik | VOX AMPS